Rusya’da yaşayan Rus milletine Turan Partiyasının Müracieti.

14/08/21 10:15
Deyerli Rusya vetendaşları bu müracietimize sebeb, Rusya Dumasının üzvü, Rusya liberal Partiyası sediri, özüne “Mat Polyaçka, Oteç Yurist” deyen ama sözde Rus milletçiliyi eden, Kremlin sözçüsü kimi davranan Jirinovskinin illerle Azerbaycan’a ve diğer eski sovetler birliyinde olan respublikalara qarşı nefret dolu çıkışlarının son zamanlar daha sert, qeyri insani harakter alması sebeb olmuştur.
Azerbaycan 1991 ilden müsteqil dövlet kimi öz azaldığı uğrunda mübarizede davamlı Kremlin imperialist siyaseti ile çarpışmışdır ve bu helede davama etmektedir. Resmi Moskva Azerbaycan’ı cezalandırmak üçin Karabağ’ımızın bir bölgesini ermen xesteliyine şirinleşdirici olarak hediye etme siyaseti ile Azerbaycan ve Ermenistan arasında düşmençiliyi yönlendirmiş ve her zamanda Azerbaycan’a karşı olmuşdur. Bu siyasetin gizlin, diplomatik, herbi terefler ile yanaşı Jirinovski kimilerden de açık aşkar milletimizi ve devletimizi tehqir erdirmekten çekinilmemiştir.
Jirinovski ile yanaşı çok saylı Rusya TV kanalları da Azerbaycan aşağılayan programlar sizlerin gözü karşısında baş vermişdir.
Eziz Rusyalılar biz bilirik ki, Rusya çok milletli devlettir, Ehalisinin böyük bir kismi Türk ve müselmandır. Biz eminik ki Türk, müselman ehali, qeyri Rus olan diğer milletler Jirinovskilerin bu açıklamalarını nefretle karşılayır ve redd edir.
Biz, bu gün daha çok Rusya’da yaşayan Rus milletinin övladlarına müraciet edirik.
Deyerli Ruslar gerçekdenmi, “mat polyaçka, oteç yurist” olan Jirinovski ve ona tay olanlar Rus milletçisidir ve sizi temsil edir!?
Biz inanırıq ki, Jirinovskinin Rus milletçiliyi Rus milletinin lehine deyil ve bu siyasetten daha çok eziyet çeken, ezilen hukukları elinden alınan ele Rus milletinin özüdür. Bu Rus milletinin hissiyatı ile oynayan, Rus milletine aidiyatı olmayan Rusya’nın maddi gücünü ele keçiren küreselçi güclerin ve onların kremilde oturan elaltılarının işidir. Bu siyaset Rus medeniyetinin, Rus milli kimliğinin ortaya çıkmasına mane olur. Rusya dövleti rus adını daşısa da, bu dövletin rus milletine aidiyatı yoktur.
Deyerli rus milletinin övladları Kremlde, Parlamentte, nazirliklerde olanlara bakın, TV programlarında gurultulu danışanları izleyin, onların çoksunun rus milletine aidiyatı olmayacağının şahidi olacaksınız.
Mehz bu adamların çirkli siyaseti, ilk növbede Rusya’da olan milletlerle, sonrada dünya milletleri ile rus milletini karşı karşıya getirir. Dünya milletleri arasında rus milletini düşmen kimi tanıttırır.
Deyerli Rus milletinin gerçek övladları, bizler Azerbaycan halkı, Türk milletinin bir parçası olarak Rus milleti ile konşu olmak, barış ve insanlık çerçevesinde yaşamağı çok isteyirik. Ama karşımızda sizi de ezen, hukuklarınızı tapdalayan, sizleri bizlere düşmen eden Jirinovski Moskvasını görürük.
Biz inanırız ki, sizler de artık yeter diyeceksiniz, Rus milleti adınan siyasi alver eden Rus düşmenlerini içinizden temizleyeceksiniz. İlk önce Rusya’da yaşayan milletlerle bütünleşib, qonşu devletlerin milletleri ile barış dostluk içerisinde yaşayacaksınız. Biz bunu çok isteyirik. Sizinde bunu edeceyinize eminik.
Sizlere böyük Sayğılarla
Cahandar BAYOĞLU
Turan Partiyasi Genel Başkanı
13/08/2021 Bakı şeheri