TDT Genel Sekreteri ve Türkmenistan Dışişleri Bakanı bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

20/02/22 10:02

Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Baghdad Amreyev ve Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Raşid Meredov, 17 Şubat 2022 tarihinde bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Görüşme sırasında, Genel Sekreter ve Dışişleri Bakanı, Türk Dünyası’ndaki işbirliği süreçlerine Türkmenistan’ın aktif katılımını sağlamaya yönelik olarak TDT bünyesinde devam eden çalışmalar ve Teşkilatın yaklaşmakta olan etkinliklerini ele aldılar.
Taraflar, Türkmenistan’ın Türk Devletleri Teşkilatı ile TürkPA, Türk Akademisi, Türk Kültür ve Miras Vakfı, Aksakallar Konseyi ve Türk Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere bağlı kuruluşlarının faaliyetlerine tam katılımı için gerekli düzenlemelerin yapılmasının önemini vurguladılar.
B. Amreyev, 12 Mart 2022 tarihinde düzenlenecek olan Türkmenistan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kardeş Türkmenistan’a ve yönetimine başarılar dileyerek, seçimlerin Türkmenistan’ın ve kardeş Türkmen halkının refahına daha fazla katkıda bulunması temennisinde bulundu.

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir