TDT Sekretaryası, Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen basın toplantısına katıldı

16/02/22 9:38

ANKARA. 15.02.2022

Türkmenistan’ın Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından, 15 Şubat 2022 tarihinde Ankara’da, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, TBMM Türkmenistan Dostluk Grubu Başkanı Milletvekili İbrahim Aydemir ile diplomatik erkan, özel sektör temsilcileri ve basın mensuplarının katılımıyla düzenlenen basın toplantısına Türk Devletleri Teşkilatı Sekretaryası iştirak etti.

Toplantıda, Türkmenistan Büyükelçisi Isankuly Amanliyev, katılımcılara, Türkmenistan’ın son bir yılda siyasi, ekonomik ve kültürel alanlarda kaydettiği önemli başarılar hakkında ayrıntılı bir sunum yaparak, sloganı «Halkın Arkadağlı Çağı» olarak ilan edilen 2022 yılı için planlanan etkinlikler hakkında bilgi paylaştı.

Büyükelçi Amanliyev, bu çerçevede Türkmenistan’ın özellikle bölgesinde dostluk ve kardeşlik ilişkileri geliştirmeye verdiği önemi vurgulayarak, Türkmenistan’ın Türk Devletleri Teşkilatı’na katılmasının bu yönde atılan önemli adımlardan biri olduğunu belirtti.

Büyükelçi ayrıca, Türkmenistan’ın 2022’de ekonomik potansiyelini ve ülkenin refahını artıracak proje ve programları daha kapsamlı bir şekilde hayata geçirmeyi hedeflediğini de belirtti.

Toplantıya TDT Sekretaryasını temsilen Proje Direktörü Özge Pan katıldı.

Transqafqaz.com

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir